Metrosexuál. Jaký je to muž?

16.1.2014 | autor: Marie Baxová

Metrosexuál. Jaký je to muž?

Dávno můžeme zapomenout na to, že správný chlap má vonět potem a koňmi. Muži se začali věnovat více samy sobě a to především svému vzhled. Takové muže nazýváme metrosexuály. Ale jací vůbec jsou a jde s nimi mít normální vztah?

Jací jsou?

Ženy rozhodně zaujme muž, který o sebe pečuje. Většině mužů jako příklad péče o sebe postačí běžné umytí a holení, občas použití nějakého parfému nebo deodorantu. Metrosexuálové by se ovšem s tímto málem nespokojili. Jejich vzhled je pro ně to nejdůležitější. Často jde o mladé muže, kteří svoji největší přednost vidí právě ve vzhledu. Není nic neobvyklého, když metrosexuál chodí na kosmetiku, manikůru a pedikůru, používá krémy proti vráskám, jejich koupelna přetéká všemi možnými lahvičkami a flakónky s kosmetikou, pravidelně navštěvuje posilovnu a solárko, dbá o své vlasy a na těle nechce mít ani jeden chloupek i co se týče intimních partií. Tito muži se oblékají velmi stylově, vědí co jim sluší a pravidelně sledují nejnovější trendy. I když by si je díky jejich pečlivosti o vzhled mohli mnozí splést s homosexuály, jsou tito páni čistí heterosexuálové.

Je ale možné s takovým mužem mít vztah? Vzhled je pro metrosexuála hlavní prioritou, proto očekává často i dokonalost po své partnerce. Takže milé dámy zapomeňte na nedokonalé nehty, vlasy a obyčejné oblečení, takový metrosexuál hledá stejně založenou partnerku.

Měla jsem metrosexuála

''Na jedné párty jsem poznala opravdu moc pěkného kluka, takzvaného šampóna. Vypadalo to, že mezi námi přeskočila jiskra a domluvili jsme si rande. Na schůzku přišel skvěle oblečenej, nagelovaný vlasy, použil skvělý a určitě drahý parfém. Byla jsem moc pyšná, že zrovna já jdu s takovým pěkným klukem na schůzku. Když mě pozval domů, první co mě velmi zarazilo byla koupelna přecpaná k prasknutí krémy, gely, olejčky, a skříně narvané oblečením. Nějakou dobu náš vztah trval, musela jsem tolerovat jeho pravidelné návštěvy solárka a posilovny, na koupelnu jsem ráno stála hodinovou frontu a nikdy jsme nikam nepřišli včas, jelikož si ještě déle než já vybíral jaké si vezme ten večer oblečení a několikrát jsem ho musela ujišťovat, jak mu to sluší. V našem vztahu jsem si spíš připadala jako chlap. Netrvalo to dlouho. I když byl velmi hodný a milý, pouze se na něj hezky koukalo. Jeho vzhled byl pro něj vším a já jsem se rozhodla, že chci raději obyčejného kluka, se kterým si najdu i jiné téma než jen módu a kosmetiku,, vypráví Klára 28 let.

Znáte i vy nějakého metrosexuála a dokázaly by jste s ním žít? A vy pánové, jak se o sebe staráte a co je pro vás hranice, kam už by jste rozhodně nezacházeli? Napište nám vaše názory do diskuze.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.