Výživa během těhotenství

Výživa během těhotenství

Patříte mezi nastávající maminky a snažíte se svému budoucímu potomku dopřát to nejlepší? Pak určitě pátráte po pravidlech výživy během těhotenství. Zajisté vás nepřekvapí, že platí základní pravidla pro zdravou životosprávu, která jsou pouze lehce modifikovaná. Základem je zdravá, pravidelná a vyvážená strava. Následující řádky slouží pouze jako vodítko, jakékoliv pochybnosti a dotazy konzultujte nejlépe se svým lékařem. Čím se tedy během těhotenství můžete "ládovat" a jakým potravinám je lepší se úplně vyhnout?

více

Proč je dobré kojit?

Proč je dobré kojit?Pro novopečené maminky může kojení představovat problém. Některé to považují za něco nepřirozeného, jiné se domnívají, že plnohodnotnější stravu poskytne umělá výživa. Další si nechtějí zničit prsa, a proto se kojení pokud možno vyhýbají. Odborníci oproti všem těmto obavám namítají, že kojení představuje ten nejlepší a pro dítě nejvhodnější způsob výživy. Proč tomu tak je?
celý článek komentářů (0)

Muž na rodičovské dovolené

Muž na rodičovské dovolenéMuž nebo žena? Matka nebo otec? Věčná otázka, která se teď týká i péče o čerstvě narozené dítě. Ačkoliv se první tři roky o dítě starají ve většině případů ženy, v posledních letech významně přibylo i tatínků zastávajících tuto funkci. K těmto případům dochází zejména ve chvíli, kdy žena vydělává více peněz nebo má lepší zaměstnání. Ze strany zákona však jisté rozdíly mezi matkou a otcem pečujícím o dítě v prvních třech letech jeho života existují.
celý článek komentářů (0)

Rýma v těhotenství

Rýma v těhotenství
Těhotenství je zvláštním stavem v životě ženy. Oněch devět měsíců probíhají v ženském těle neuvěřitelné hormonální a fyziologické změny, na které musí nastávající maminka brát ohled a řídit jimi svůj každodenní život. Zvláštní pravidla platí pro nemoci během těhotenství. V následujících řádcích vám poradíme, jak se poprat s rýmou během jiného stavu.
celý článek komentářů (0)

Gravidjóga - cvičení pro těhotné ženy

Gravidjóga - cvičení pro těhotné ženy
Nastávajícím maminkách často jde ze všech informací, zákazů a doporučení hlava kolem. Tady desítky knížek, tu zaručené rady od zkušených babiček a tetiček, k tomu internet a rady valící se z televizní obrazovky – kdo by se v záplavě často i rozporuplných informací vyznal? Mezi jeden z kontroverzních problémů týkající se těhotenství patří cvičení během oněch devíti měsíců. Pojďte se s námi nechat inspirovat druhem cvičení, které bylo vynalezeno a upraveno přímo pro nastávající maminky. O čem je řeč? Přeci o gravidjóze!
celý článek komentářů (0)

Cvičení v těhotenství

Cvičení v těhotenstvíCvičení je pro těhotnou ženu obzvláště důležité. Nejen, že si navyknete cvičit a tím si usnadníte i hubnutí po porodu, ale pomáháte sobě i dítěti snášet enormní zátěž, kterou těhotenství představuje. Když ke správnému cvičení přidáte i správnou životosprávu, pravidelný pitný režim a odpočinek, dosáhnete vyváženého stavu, kdy budete stále, lidově řečeno, „v pohodě“. Podívejme se spolu na pár tipů, co a jak cvičit.
celý článek komentářů (0)

Péče o pokožku v době těhotenství

Péče o pokožku v době těhotenstvíV období těhotenství probíhá v těle ženy mnoho hormonálních změn, které mají zřetelný dopad i na pokožku. Mohou se začít tvořit strie, kůže může praskat a celé tělo začne pálit, svědět a bolet. Tyto obtíže se dají minimalizovat, ne-li zcela odstranit. Stačí jen správná péče o pokožku s pomocí optimálních krémů. Jak ale na to?
celý článek komentářů (0)

Umění relaxovat

Umění relaxovatPohoda a odpočinek jsou pojmy, které by těhotná žena měla zařadit do svého života. Troška zahálení budoucím maminkám neuškodí, je dobré pro jejich psychické i fyzické rozpoložení. Relaxování zlepšuje náladu, pomáhá organismu překonat zátěž, kterou na něj uvalilo těhotenství, nehledě na to, že si jej můžete pořádně užít!
celý článek komentářů (0)

Cvičení v těhotenství

Cvičení v těhotenstvíPokud jste zjistila, že jste těhotná, a bojíte se, že to nyní půjde s vaší postavou z kopce, neztrácejte hlavu. Správné cvičení vám může pomoci překonat obtíže, udržet zdravou životosprávu i zvýšit sebevědomí. Těhotenství sice představuje pro organismus nebývalou zátěž, ale právě proto by se měla žena snažit svému tělu toto břímě ulehčit. Cvičením se udržuje optimální zdravotní stav a pomáhá se tak tělu překonávat obtíže spojené s přibývající váhou.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.