Výživa během těhotenství

Výživa během těhotenství

Patříte mezi nastávající maminky a snažíte se svému budoucímu potomku dopřát to nejlepší? Pak určitě pátráte po pravidlech výživy během těhotenství. Zajisté vás nepřekvapí, že platí základní pravidla pro zdravou životosprávu, která jsou pouze lehce modifikovaná. Základem je zdravá, pravidelná a vyvážená strava. Následující řádky slouží pouze jako vodítko, jakékoliv pochybnosti a dotazy konzultujte nejlépe se svým lékařem. Čím se tedy během těhotenství můžete "ládovat" a jakým potravinám je lepší se úplně vyhnout?

více

Jak vzniká strach z porodu a co proti němu dělat

Jak vzniká strach z porodu a co proti němu dělatO těhotenství a porodu toho jako společnost víme hodně. I na internetu lze jednoduše vyhledat kvanta informací o těhotenství, vývoji plodu a porodu. Gynekologicko-porodnická péče je v současné době na vysoké úrovni a je neustále dále zkvalitňována. Pracuje se na nových vědeckých výzkumech, získáváme stále lepší a lepší poznatky. Pokrok je nezadržitelný. Víme ale vše?
celý článek komentářů (0)

Obava nebo pořádný strach z porodu?

Obava nebo pořádný strach z porodu?Porod určitě není situace, kterou bychom v životě zažívali pravidelně a často. Alespoň v dnešní době a v našem kraji už není běžné, aby žena přivedla na svět desítky dětí. Statistiky už několik let vykazují, že průměrná rodina má děti dvě. Není tedy divu, že se ženy - a zvláště prvorodičky - porodu obávají.
celý článek komentářů (1)

Proč máme děti v pozdějším věku?

Proč máme děti v pozdějším věku?Není to tak dávno, kdy na ženu, která ve dvaceti letech neměla muže a aspoň jedno dítě, okolí hledělo s otazníkem v očích, co že je u ní za problém. Tahle doba je ale dávno pryč a dnes nás naopak vůbec nezarazí, když žena ve třiceti ještě partnera nemá a k prvnímu porodu se chystá v pětatřiceti.
celý článek komentářů (0)

Jaký bude můj porod?

Jaký bude můj porod?Spousta lidí si často klade otázku, jak je možné, že některé ženy mají porod krásný a jiné ne. Ty, jejichž porod nepatřil zrovna mezi nejpříjemnější zážitky, pak na ty úspěšnější koukají většinou z despektem. "Ta ani neví, že rodila," nebo "Ta neví, co je porod," říkají častokrát. Čím to může být?
celý článek komentářů (0)

Strach z porodu a jak na něj

Strach z porodu a jak na něj Porod je v životě ženy významná událost. O porodu si potichu špitají už malé holčičky s panenkami v náručí, když se alespoň částečné dozví, jak vlastně děti skutečně přicházejí na svět. Možná, že strach z něj vzniká už tehdy. Následující série článků, které se budou věnovat strachu z porodu, by mohla ženám alespoň částečně pomoci a poradit, jak se s ním vyrovnat, a v lepším případě se ho úplně zbavit.
celý článek komentářů (6)

Předporodní kurzy

Předporodní kurzyMyslíte si, že předporodní kurzy jsou zbytečností, že dostatek informací naleznete v knihách, na internetu nebo při osobních konzultacích s vaším lékařem? Ne tak docela. Předporodní kurzy zaručují jinde nedostupnou, specifickou atmosféru žen sdílejících stejný prožitek. Zkušené porodní asistentky podávající ucelené informace, možnost na každou nejasnost se zeptat a okamžitě dostat kvalifikovanou odpověď.
celý článek komentářů (0)

Těhotenská cukrovka

Těhotenská cukrovka
Říká, se že těhotenství je jedním z nejkrásnějších období v životě ženy. Jiný stav však může přinést kromě hezkých chvil také nepříjemné komplikace. Víc než pět procent ženské populace totiž postihuje těhotenská cukrovka. Co onemocnění zvané gestační diabetes obnáší a jak jej léčit?
celý článek komentářů (0)

Výbava do porodnice

Výbava do porodnicePorod je sám o sobě často velmi nepříjemná věc, proto byste se na něj měli pečlivě připravit. Od chvíle, kdy se „akce“ rozjede, nebudete mít nejspíš čas mnoho přemýšlet o tom, co všechno do nemocnice potřebujete. Neváhejte a minimálně dva měsíce před plánovaným porodem přichystejte tašku do nemocnice. Nespoléhejte se na to, že vám přítel nebo manžel sbalí vše podle instrukcí vykřikovaných mezi kontrakcemi.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.