Výživa během těhotenství

Výživa během těhotenství

Patříte mezi nastávající maminky a snažíte se svému budoucímu potomku dopřát to nejlepší? Pak určitě pátráte po pravidlech výživy během těhotenství. Zajisté vás nepřekvapí, že platí základní pravidla pro zdravou životosprávu, která jsou pouze lehce modifikovaná. Základem je zdravá, pravidelná a vyvážená strava. Následující řádky slouží pouze jako vodítko, jakékoliv pochybnosti a dotazy konzultujte nejlépe se svým lékařem. Čím se tedy během těhotenství můžete "ládovat" a jakým potravinám je lepší se úplně vyhnout?

více

Těhotná o Vánocích

Těhotná o VánocíchO těhotenství se říká, že je nejkrásnějším obdobím v životě ženy. O Vánocích to však nutně nemusí platit. Pokud si připadáte s těhotenským bříškem jako pupkatý Santa Claus z nejmenované reklamy na sladkou limonádu a z představy štědrovečerního menu váš žaludek zrovna nejásá, nepropadejte panice. I jako těhotná si můžete vánoční svátky užít. Koneckonců být těhotná o Vánocích má své kouzlo.
celý článek komentářů (1)

Imunita v těhotenství

Imunita v těhotenstvíTěhotenství představuje obrovský (nejen hormonální) nápor na ženský organismus, a proto si musí těhotná žena dávat na své zdraví dvojnásobný pozor. Obzvlášť v období podzimních plískanic, mrazu a chřipkových epidemií by měly všechny ženy v jiném stavu dostatečně dbát na posílení imunity. Jen silný imunitní systém dokáže zatočit s bacily a ochránit tak budoucí maminku a dítě před nevítanými nemocemi.
celý článek komentářů (0)

Rizikové těhotenství

Rizikové těhotenstvíA je to tady. Po dlouhém snažení jste se konečně dozvěděla, že jste v jiném stavu. Vytouženou radost však ihned střídají obavy a nejistota, vaše těhotenství bylo totiž diagnostikováno jako rizikové. Co si pod tímto pojmem vůbec představit, jak problémy v těhotenství úspěšně zvládnout a co dělat respektive nedělat během rizikového těhotenství se dozvíte na následujících řádcích.
celý článek komentářů (0)

Prenatální komunikace

Prenatální komunikace

Možná se vám to zdá nesmyslné. Mluvit s dítětem, které se ještě nenarodilo, nemá pořádně vyvinuté všechny smysly a vůbec – kdo ví, jestli vás slyší!? Oproti tomuto názoru nutno zdůraznit, že prenatální komunikace nemusí být jen verbální. Vedle mluveného slova, pomocí něhož promlouváte ke svému miminku, existuje ještě mnoho dalších úrovní komunikace, které můžete v kontaktu s dítětem použít. A i když v této oblasti doposud neexistují žádné vědecky podložené poznatky, i odborníci se domnívají, že prenatální komunikace má na dítě kladný vliv.

celý článek komentářů (0)

Cestování v těhotenství?

Cestování v těhotenství?Váháte kam a jestli vůbec jezdit v těhotenství na dovolenou? Babička a tetičky vám radí: "Nikam!" S bříškem prý moc riskujete a jezdit byste neměla. Nesmysl – těhotenství není nemoc a většinou nebývá nijak omezující. Přesto jisté zásady, řekněme z opatrnosti k vaší nastávající ratolesti, byste dodržovat měla.
celý článek komentářů (0)

Otec u porodu? Ale jistě!

Otec u porodu? Ale jistě!Porod je velice významná etapa v životě rodiny. Znamená narození nového, maličkého človíčka, který mnohdy od základů změní dosavadní rodinný režim. Ale přivedení na svět "něčeho", co váží přes tři kila, je věcí nesmírně namáhavou, bolestivou a obtížnou. Jak usnadnit budoucím matkám jejich utrpení? Kromě lékařských prostředků na utišení bolesti existuje i jiný způsob, velice účinný, podporující psychiku žen: přítomnost otce u porodu.
celý článek komentářů (0)

Kojící či nekojící?

Kojící či nekojící?Hned pro začátek zbořme mýtus, že kojit se musí. Nemusí. Není pravda, že žena, která se rozhodne nekojit, je špatná matka. Může ovšem také nastat situace, kdy žena kojit chce, ale nemůže. Co tedy má v takovém případě dělat?
celý článek komentářů (0)

Alternativní způsoby porodu

Alternativní způsoby poroduČekáte dítě a uvažujete, kde a jak budete rodit? Jistě jste se kromě klasické varianty - nemocnice - doslechla již o alternativních způsobech porodu, které představují snahu vyjít rodičce a jejímu partnerovi maximálně vstříct. Tento způsob si klade za cíl zprostředkovat porod ne jako bolestivou etapu života matky, ale jako významný životní zážitek, ke kterému by se ženy nemusely vracet s nechutí a bolestnou grimasou ve tváři. Přesto jsou však odbornými lékaři tyto takzvané alternativní způsoby zavrhovány jako pozůstatky přirozeného porodnictví a šamanství vesnických porodních bab. Přesto nelze upřít, že i tento způsob má mnohé do sebe.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.