Čekáme návštěvu aneb malá lekce etikety

2.10.2013 | autor: Marie Baxová

Čekáme návštěvu aneb malá lekce etikety

Jestliže pozvete na návštěvu své osobní přátelé, většinou ani nemyslíte na to, jestli se dopouštíte nějakého faux pa. Při pozvání šéfa nebo jiné významnější osoby, by měli být dodrženy základní pravidla etikety.

Jaké je vhodné oblečení

Nezáleží jestli čekáte šéfa nebo přátelé, ale rozhodně není vhodné přijít otevřít dveře v teplácích. Oblékejte se vkusně, pohodlně ale ne vyzývavě. Pokud jste naopak vy pozváni k osobě společensky významnější, jsou vhodné krátké šaty nebo kostým.

Co přinést sebou

Na návštěvu je vhodné přinést malou pozornost. Hostitelce vždy kytici a hostili nějaký vhodný dárek, nejlépe takový aby ho mohl ve vaší přítomnosti hned využít. Pokud dostanete víno nebo jiný aperitiv nic nebrání aby jste všichni po sklence ihned ochutnali. Dárek můžete vybrat i takový aby se stylově hodil k večeři na kterou jste pozváni. Pokud to není předem dohodnuto, na návštěvu neberte děti ani zvířata.

V kolik hodin přijít?

Na návštěvu nikdy nechoďte dříve, ale raději o 10 minut později (ne déle). Mohli by jste hostitele zastihnou nepřipravené a dostat je do nepříjemné situace. První se vítají navzájem ženy, pak ženy s muži a nakonec si potřesou rukou muži. Po návštěvě nechtějte aby si zouvala boty. Váš šéf by se jistě cítil v obleku a ponožkách nepříjemně.

Důležitá je konverzace

Vy jako hostitelé jste povinni návštěvu příjemně bavit. Nepouštějte se do rozhovorů typu politika, vláda, nemoci, ale volte raději odlehčená a veselejší témata. Při příchodů ostatních hostů, nezapomeňte všechny mezi sebou představit a seznámit je s průběhem konverzace, aby se nově příchozí mohli snáz do hovoru zapojit. Nezapomínejte, že cíl návštěvy vašich hostů není jídlo, ale vy a vaše společná zábava. Proto jako hostitelé neodbíhejte stále do kuchyně, ale jídlo si předtím připravte na tác, aby jste nemuseli konverzaci a dobrou zábavu přerušovat.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.