Nová práce, nový kolektiv. Jak nejlépe zapadnout?

24.3.2014 | autor: Marie Baxová

Nová práce, nový kolektiv. Jak nejlépe zapadnout?

Nastupujete do nového zaměstnání a jste zajisté nervózní, jak se vám povede. Nervózní určitě nejste jen z práce, ale také i z nového prostředí a hlavně kolektivu. Jak se tedy chovat, aby jste co nejlépe zapadli?

Jsem tu nový

Málokdo pracuje na pracovišti, kde žádní kolegové nejsou a je tedy velmi pravděpodobné, že nějakého přeci jen mít budete. Důležité je vytvořit ten nejlepší první dojem. Zapomeňte tedy na kyselý obličej, ale nasaďte váš nejmilejší úsměv, nezapomeňte na podání ruky a představení celým jménem. Jestliže jste byli zvyklý, že v minulé práci se všem tykalo, neberte to v nové jako automatiku. Počkejte až co vám řeknou vaši kolegové, jak to v nové práci běží.

Nebuďte outsider

Pokud chcete mezi nový kolektiv zapadnout,  zúčastňujte se společných akcí. Téměř v každé práci se pořádají vánoční večírky, chodí se společně na pivo nebo se skládá na dárek pro šéfa nebo kolegu, který se stal otcem. Snažte se co nejvíce zapojit. Je sice možné, že ve středu zrovna na pivo jít nemůžete, ale pokud budete stále odmítat jít se s kolegama pobavit, mohou si ostatní začít myslet, že proti nim něco máte a že jste něco výjimečného.

Je dobré dělat si v práci nejlepšího kamaráda?

Tohle je otázka na kterou nejde tak zcela odpovědět. Jestliže si chcete udělat v práci kamaráda, tak nejlépe toho, který je na stejné pozici. Pokud se dosti spřátelíte s člověkem, který je nad vámi, pracovní závazky mohou vaše kamarádství hodně ohrozit a zrovna tak naopak. Vůbec není dobré udržovat velké kamarádství se šéfem. Přeci je to váš přímý nadřízený a málokdo dokáže oddělit práci od soukromého života. Může se také lehce stát, že mezi šéfem a podřízeným vznikne intimní vztah. Musíte ovšem počítat opět s tím, že pracovní problémy nebo vaše nedokonalosti v práci, mohou váš vztah dosti ohrožovat, stejně jako vztahy s ostatními na pracovišti.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.