Potraviny, které kazí naší postavu.

11.1.2014 | autor: Marie Baxová

Potraviny, které kazí naší postavu.

S příchodem Nového roku chceme často něco nového. Nejčastějším novoročním předsevzetím je zhubnout a i když se nechceme pouštět do nějaké drastické diety, rádi by jsme se cítili dobře a nějaké to kilo shodili. Důležité je vyvarovat se potravinám, které mají na naší postavu a zdraví negativní vliv.

Bílé pečivo

Oblíbené rohlíky nebo vypečené houstičky. Jejich konzumací vysněné postavy rozhodně nedosáhneme. Bílá mouka se vyrábí z vnitřní části zrna, které obsahuje málo vitamínů a minerálních látek. Má také vyšší glykemický index a malý podíl vlákniny, takže po konzumaci bílého pečiva dostáváme brzy hlad. Pokuste se alespoň část bílého pečiva nahradit celozrnným a postupně ho vytlačte úplně. Celozrnná mouka obsahuje více vlákniny, která nás zasytí na delší dobu, je obohacena o minerální látky a esenciální mastné kyseliny.

Smažené pokrmy

Hranolky, řízky, hamburgry a mnoho dalších jídel sice chutnají velmi dobře ale naše tělo se po jejich pozření zas tak dobře nemá. Smažená jídla tělo tráví hodně pomalu a spotřebovává k tomu hodně energie. Nehledě na to, že přemíru tuku tělo nepotřebuje a tak se ukládá v tukových polštářích nejraději na naší zadnici nebo bříšku. Pokud se rozhodnete skoncovat se smaženými jídly začněte pomalu. Hranolky upečte v troubě pouze na malém množství oleje, místo smažení dejte přednost dušení masa nebo přípravě v páře. Uvidíte, že i tak si pochutnáte ale hlavně uděláte něco pro sebe.

Alkohol, pivo a limonády

Sklenička piva je určitě zdraví prospěšná, pomáhá dobrému trávení a obsahuje vitamín B 12. Obsahuje ovšem také velké množství cukru. Jen si vybavte pány, kteří mají rádi pivo a jejich velký pivní pupek. To samé platí o větším množství tvrdého alkoholu. Sice jeden panáček upravuje krevní tlak a pročisťuje cévy ale zase skončíme u vysokého podílu cukru. Nejhorší jsou barevné limonády, které obsahují jak vysoký podíl cukru tak hlavně barviva a velké množství éček. Dejte si skleničku piva, občas malého panáka ale všeho s mírou. Raději volte skleničku dobrého vína. Sladké limonády nahraďte obyčejnou vodou bez bublinek, přidat můžete i několik kapek citrónu nebo lísky máty. Vynikající jsou i ředěné ovocné a zeleninové šťávy.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.