Kdo si hraje nezlobí aneb tipy pro volný čas

Kdo si hraje nezlobí aneb tipy pro volný čas

Jednou za čas je dobré hodit všední starosti za hlavu. Pracovní povinnosti, děti, rodina, uklízení, to všechno vás velmi vyčerpává. Vymezte si ve svém diáři místo na zálibu, při které se odreagujete a odpočinete si.

více

Jazzový festival v Přerově nabízí poslední vstupenky

Jako každý rok řeší pořadatelé Československého jazzového festivalu v Přerově pár dní před vypuknutím akce nikoliv manýry vystupujících (jakkoliv věhlasných) jazzmanů, ale kapacitu Městského domu. Právě v jeho útrobách už tento čtvrtek 21. října vypukne v pořadí 27. ročník této zavedené přehlídky, která Přerov notně zviditelňuje nejen na kulturní mapě České republiky. Zájem hudebních fajnšmekrů převyšující možnosti sálu je důkazem, že dramaturgie efektivně balancuje mezi jazzovými stálicemi (letos například Big Band Gustava Broma), velkými zahraničními jmény (Marcus Miller) a objevy pro tuzemské posluchače - byť poslední škatulku reprezentuje v zahraničí velebený „seniorní" ekvilibrista na hammondky Dr. Lonnie Smith.
celý článek komentářů (0)

Pokřtěte na Facebooku nové album Kristíny V sieti ťa mám

Pokřtít nové album Kristíny, které má název V sieti ťa mám a vychází 18. října 2010, může každý, kdo má účet na sociální síti Facebook. S nápadem křtít CD v celosvětovém kontextu exkluzivním způsobem přišel textař Kamil Peteraj. Fanoušci Kristíny mají v profilu Kristína Music - http://www.facebook.com/kristinapelakova možnost adresovat mladé zpěvačce a její albu blahopřání s tím, že autoři deseti nejoriginálnějších přání „na síti" se setkají s vítězkou soutěže Eurovision Contest Song 2010 osobně na společné párty.
celý článek komentářů (0)

SPOTLIGHT tentokrát představí cenami ověnčeného, „nejdůležitějšího pianistu dneška“ Vijaye Iyera

Festival Struny podzimu pravidelně prozkoumává hudební scénu a snaží se nalézt nadané hudebníky, kterým prorokuje velkou mezinárodní budoucnost. Takové mimořádné mladé talenty představuje pražskému publiku každoročně pod hlavičkou SPOTLIGHT. Bránou Spotlightu prošel rakouský multiperkusionista Marin Grubinger nebo jazzový varhaník Ondřej Pivec. Letos kritéria Spotlightu dokonale naplňuje newyorský jazzový pianista Vijay Iyer se svým triem. Nutno ovšem dodat, že podle nadšených ohlasů zahraniční kritiky i publika patří tomuto odvážnému pianistovi již současnost. Jeho úspěch dokládají prestižní ocenění; mezi ty nejčerstvější patří titul Hudebník roku 2010 udělený americkou Asociací jazzových novinářů. Vijay Iyer, kterého The New Yorker označil za „nejdůležitějšího pianistu dneška", vystoupí již nadcházející pondělí 18. října 2010 v pražském Lucerna Music Baru. Součástí večera bude také slavnostní vyhlášení soutěže O2 Extra šance o nejlepší cover verzi písně známé britské zpěvačky a raperky M.I.A. Vítěze soutěže vybere z šesti finalistů právě hlavní hvězda večera - Vijay Iyer.
celý článek komentářů (0)

Dva mají vinyl a vyráží na turné po ČR & SK

Na konci října kapela DVA vyrazila do světa s novým albem HU. Nyní pokračuje na turné po České Republice, Slovensku a střední Evropě a jako novinku naservíruje svým fanoušků nové album i na vinylu.
celý článek komentářů (0)

Pianista Brad Mehldau a operní pěvkyně Anne Sofie von Otter vydávají své Love Songs

Jako první živé evropské provedení nového dvojalba Love Songs, jež právě nyní vychází na prestižním labelu Naïve, pojmou očekávaný koncert na festivalu Struny podzimu jazzový pianista Brad Mehldau a švédská operní pěvkyně Anne Sofie von Otter. Oba navíc vnesou 26. října do Smetanovy síně Obecního domu v Praze něco z atmosféry Carnegie Hall - právě na objednávku této věhlasné síně došlo k první spolupráci obou věhlasných interpretů. „Pro Struny podzimu je fakt, že se nám daří uvádět v Praze zbrusu nové projekty bezprostředně po jejich světových premiérách, velkou poctou. V letošním roce to platilo o Janu Garbarkovi a Officium Novum. Stejně tak Love Songs od Mehldaua a von Otter uslyší české publikum vůbec jako první ze světových kulturních metropolí, kde bude tento projekt později uveden," říká umělecký ředitel Strun podzimu Marek Vrabec.
celý článek komentářů (0)

Do módy se dostávají originální nástěnné mozaiky i mozaiky jako dekorace bytu

Nástěnné mozaiky, podtácky, originální hrnky i sady z „lámané keramiky" začínají být v podzimním a předvánočním čase „dárečkový" hit. Ručně vyráběné mozaiky si přitom může doma složit každý milovník nevšedních předmětů, neboť mozaika dle jeho výběru obsahuje i papírovou šablonu. Součástí sady jsou tedy šablony, keramické střepy a lepidlo na keramický obklad, pomocí nichž může každý vytvořit ojedinělý dárek. Autorkou nového dekoračního směru i nápadu je Kamila Dvořáková.
celý článek komentářů (0)

Struny podzimu i letos zaútočí na chuťové pohárky posluchačů – prodej čokolády pomůže mladým umělcům

Kakaová chuť s tóny tabáku k jazzovému Vijay Iyer Trio či Dianne Reeves, kardamon se sopečnou havajskou solí k world music produkci Alash či Kalhor & Brooklyn Rider, křehkost chutě jasmínu nebo chrpy jako doplněk vystoupení houslistky Julie Fischer anebo Dowland Project. Po loňském úspěchu benefičních čokoládových CD přicházejí pořadatelé i letos s nabídkou speciálně připravené edice čokolád. A protože se Struny podzimu v metropoli konají popatnácté, publikum může během deseti večerů od 19. září do 21. listopadu zakusit doslova jubilejní chutě nové edice CHOCO MUSIC připravené čokoládovými designéry z ateliéru XOCO CLUB. „Choco music ztělesňuje naše festivalové motto ´Zážitek z objevování´. Jedná se o výjimečné chutě, jejichž originalitu naši posluchači určitě ocení, navíc v zájmu podpory mladých hudebních talentů," vysvětluje Dana Syrová, výkonná ředitelka Strun podzimu.
celý článek komentářů (0)

Mezinárodní i česko-slovenské nominace na ceny MTV EMAs 2010 odtajněny!

V pondělí 20. září 2010 startuje hlasování ve třinácti kategoriích cen MTV EMAs 2010 včetně kategorie BEST CZECH/SLOVAK ACT. Pětice nominovaných interpretů v regionálním kole zahraje živě 14. října v pražském klubu SaSaZu, kde bude vítěz vyhlášen.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.