Kdo si hraje nezlobí aneb tipy pro volný čas

Kdo si hraje nezlobí aneb tipy pro volný čas

Jednou za čas je dobré hodit všední starosti za hlavu. Pracovní povinnosti, děti, rodina, uklízení, to všechno vás velmi vyčerpává. Vymezte si ve svém diáři místo na zálibu, při které se odreagujete a odpočinete si.

více

Na Rock for People míří hvězdní MUSE

MUSE, hrající ve stálém složení Matthew Bellamy (zpěv, kytara), Dominic Howard (bicí) a Christopher Wolstenholme (baskytara), oscilují ve svých nahrávkách od principálního indie rocku, přes glam rock až po progresivní alternativu s košatou architekturou skladeb, nevynechávající ani orchestrální „spodky". Někteří je označují díky robustnosti a mnohovrstevnatosti tvorby za představitele „rockové opery" po vzoru Queen, jiný je hlavně díky nezapomenutelným koncertům připodobňují k U2. Pro nejpočetnější skupinu fandů jsou však MUSE především svébytnou, eklektickou kapelou, která je symptomem prolínání žánrů od elektroniky po metal, přinášející milionům posluchačů po celém světě zneklidňující poselství o naší současnosti. To vše v bravurním instrumentálním podání. Ne náhodou se MUSE drží v popředí zájmu kritiků i posluchačů prakticky od svého vzniku v roce 1994 a jejich věhlas sílí každým koncertem a singlem...
celý článek komentářů (0)

Open Air Festival zve na oběd zdarma a přidává i hudební „dobrotu“ na line-up – set Kosheen DJs

Steak z krkovičky na pivu nebo sépiové špagety s krevetami... Na těchto (i jiných) dobrotách si můžete zdarma pochutnat, pokud si pořídíte vstupenku na Open Air Festival v předprodeji v pražské restauraci Starý pán. Akce pro nasycení festivalových hladovců startuje ve středu a vztahuje se výhradně na ty, kteří si od středy pořídí lístky právě ve Starém pánovi. Open Air Festival však potěší „libovou" novinkou také hudební fajnšmekry, svůj set totiž potvrdili Kosheen DJs. Ti nahradí DJe Dimitriho, který v Panenském Týnci ze zdravotních důvodů nevystoupí.
celý článek komentářů (0)

Rock for People 2010: Nejdražší hudební line-up, více scén, La Putyka a rozšíření ekologického programu

Po loňském (a do jisté míry i nečekaném) úspěchu ostrovní indie vlny potěší jeden z největších hudebních festivalů u nás Rock for People i letos domácí příznivce několika britskými kytarovými a hype kapelami. Návštěvníci hradeckého Festivalparku se tak po dosud potvrzených formacích jako Does It Offend You, Yeah? nebo Archive stanou svědkem koncertu kritikou i fanoušky velebných EDITORS! Formace honosící se nesčetnými zkušenostmi z pobytu v čele hitparád, vyprodanými koncerty a miliónovými prodeji navštíví Českou republiku už podruhé. Avšak premiérově bude mít domácí publikum možnost vychutnat si jejich skvělou show pod širým nebem. Na kytarové vlně se vezou i další nově potvrzené skupiny - DOPING PANDA z Japonska, která je na ostrovech považována za kult, anebo DISCO ENSEMBLE z Finska. Fanoušky Flogging Molly či Dropkick Murphys nadchnou kanadští THE MAHONES a stále velmi početné řady ska punkerů rozpohybují osvědčení italští harcovníci PERSIANA JONES.
celý článek komentářů (0)

Rock for People přitvrzuje: The Subways, Alexisonfire, Skindred či The Inspector Cluzo

Opodstatněním názvu festivalu Rock for People je další várka potvrzených zahraničních kapel. Vedle syntetičtějších projektů jako Morcheeba, Tricky či Prodigy se totiž do Hradce Králové letos podívá i velmi silná sestava kytarových či chcete-li tvrdších kapel. Po dvou veleúspěšných pražských klubových koncertech stane na velkém pódiu ve Festival parku před tuzemským publikem britská post punková trojka THE SUBWAYS. Podobně blízko k velmi poptávaným výhonkům indies, ač hnojeným melodicky pojatým hard core, mají Kanaďané ALEXISONFIRE. Pověsti nejlepší britské koncertní kapely loňského roku budou chtít na Rock for People dostát raggametalisté SKINDRED. Po druhé za sebou si zařazení do line-upu vysloužilo loni fantasticky přijaté duo úderníků THE INSPECTOR CLUZO a řady hard core kapel vystupujících zpravidla ve stanu pro 5 000 lidí rozšíří němečtí THE BLACKOUT ARGUMENT.
celý článek komentářů (0)

Rock for People s legendami i čerstvým „zbožím“: Morcheeba, Tricky, Jello Biafra, Gallows, Archive

Pop i punk, rozvážný nadhled i mladické skotačení, osvědčená klasika i progresivní experimenty. Také další várka zahraničních kapel, jež na začátku července zamíří na festival Rock for People, stvrzuje jeho široký žánrový záběr. Vedle trip-popové MORCHEEBY s navrátivší se vokalistkou Skye Edwardsovou, temného TRICKYHO, jenž zabrnká na rockovější notu, punkového „prudiče" JELLO BIAFRY známého z Dead Kennedys či jeho žánrových soukmenovců z Anglie GALLOWS, se návštěvníci mohou těšit i na formaci ARCHIVE. Ta před časem nadchla publikum v pražském Lucerna Music Baru a jejich singl Bullets se dostal do vysokých obrátek v éteru též mimo domovskou Británii.
celý článek komentářů (0)

JARNÍ VALNÍK No.4

Po loňském úspěšném a vydařeném jubilejním 10.ročníku tradičního rockového open air festivalu Rock na valníku, který se za rekordní návštěvy téměř čtyř tisíc diváků uskutečnil poslední prázdninový víkend ve Slaném, přišel opět čas na jarní odnož festivalu a "Valník" se po roce znovu přesune ze Slaného do Prahy. V prostorách klubu Abaton (Na Košince 8) se uskuteční v sobotu 10.dubna 2010 za účasti třinácti skupin rockový festival JARNÍ VALNÍK No.4.
celý článek komentářů (0)

Traband – Domasa

Domasa, je řadové album, kapely Traband a navazuje na poetický výraz předchozího alba Přítel člověka. Patrný velký rozdíl  je v hudební složce alba. Traband nyní přidává plyn a po klidné jízdě opět rockově zařinčí. Harmonium, erbovní nástroj minulého alba, nyní poněkud ustupuje do pozadí a sound kapely určuje hlavně barytonová kytara a tuba. Aktuálně čtyřčlenný Traband se tak vrací ke své rockové podobě, aniž by se ovšem vzdával svého „přátelského" postoje ke světu.
celý článek komentářů (0)

Kasabian! Open Air Festival vytahuje další eso

Kasabian patří mezi nejaktuálnější projekty, jaké britská kytarová scéna v současnosti má. Tahle leicesterská formace vyhrála prestižní Brit Awards 2010 v kategorii kapela roku a nyní se chystá do České republiky, konkrétně do Panenského Týnce na Open Air Festival.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.