Narozeninová oslava pro ty nejmenší dokáže pěkně potrápit rodiče. Poradíme vám, jak na to!

Narozeninová oslava pro ty nejmenší dokáže pěkně potrápit rodiče. Poradíme vám, jak na to!

Při vyslovení těch tří magických slov – dětská narozeninová oslava – se mnoha rodičům začnou rosit čela a chytá je děs z toho, jakou zase budou mít migrénu. Nejenom ze všudypřítomného dětského křiku, ale také hlavně z její organizace. Proto se vám alespoň tento krok pokusím zjednodušit a poradit, jak uspořádat dětskou oslavu v klidu, a hlavně úspěšně.

více

Zápisy do prvních tříd 2010

Zápisy do prvních tříd 2010V posledních letech jsme často slýchali, že školy zejí prázdnotou. To se však začíná měnit. Letos míří k zápisům do 1. tříd podstatně více žáků než v předchozích letech, kdy se běžný počet dětí ve třídě pohyboval kolem patnácti. Zápisy do prvních tříd začaly 15. ledna a potrvají do 15. února 2010. Školy nemají přesně stanovený termín, musí ovšem respektovat tato dvě hraniční data.
celý článek komentářů (0)

Oslabená imunita vašeho dítěte

Oslabená imunita vašeho dítěteMožná máte pocit, že je vaše batole každou chvíli nemocné. Nejspíš se tím trápíte, a přestože jste u doktora každou chvíli, stav vašeho drobečka se nelepší. Z jedné nemoci do druhé. Pokud zažíváte právě něco takového, nemusíte se zbytečně strachovat. Kolem tří let se imunita dítěte zatěžuje víc než obvykle a protože je v neustálém vývoji, potřebuje posilovat. Pouhý přísun ovoce a zeleniny nemusí stačit.
celý článek komentářů (1)

Oslava Silvestra s kamarády

Oslava Silvestra s kamarádyOslava Silvestra je jednou z mála akcí, na které se každoročně těší naprosto všichni, děti i dospělí. Oslavit příchod Nového roku se svými blízkými, pochutnat si na vánočním cukroví a jiných dobrotách – to je skvělá zábava také pro vaše potomky. Co ovšem dělat, pokud chce dítě oslavit Silvestra s kamarády? Povolit či nepovolit?
celý článek komentářů (0)

Na hory s dětmi

Na hory s dětmiTaková dovolená na horách je pro děti jako splněný sen. Horské sluníčko, pohyb a celodenní péče jinak pracovně vytížených rodičů představují ideální příležitost pro spokojenou dětskou duši a rodinnou pohodu. Že by idyla z filmu „S tebou mě baví svět?“ Pokud nemáte plán na jarní prázdniny, vsaďte na některý z horských pobytů pro rodiny s dětmi. Nechcete-li čekat do jara, vydejte se s ratolestmi na vánoční pobyt.
celý článek komentářů (1)

Co s malými parádníky?

Co s malými parádníky?"Mami, já chci nové džíny!" "Už zase," máte na jazyku. Co to s vaším dítkem poslední dobou je? Svůj starý šatník, který ještě včera tolik milovalo, je dneska naprosto vyloučený. "Chci nové džíny," trvá na svém. Nabízíte mu několikero starších, ale paličatý drobeček nechce ani slyšet. Před vámi tak leží ošemetná otázka: Koupit či nekoupit?
celý článek komentářů (0)

Jak vybrat střední školu?

Jak vybrat střední školu?V patnácti letech každého dítěte nastává okamžik, kdy může snad poprvé v životě rozhodnout o svém budoucím životě. O tom, jakým směrem se dát, většinou děti nerozhodují samy, ale řídí se radami rodičů, přátel a učitelů. Jak tedy střední školu správně vybrat?
celý článek komentářů (0)

Puberta: komunikační bariéra?

Puberta: komunikační bariéra?Puberta. Období hádek a revolty, kdy se přes noc z vašeho roztomilého dítěte vyklube neposlušná bytost tolik odlišná od vašeho miláčka. Puberta je období velkých změn, ke kterým dochází v celé rodině. Někdo se snaží řešit situaci nastolením vlády "pevné ruky", jiný se pak se svým potomkem raději nehádá a konfliktům se vyhýbá. Obě varianty jsou však špatně. Jak tedy komunikovat s vaším puberťákem?
celý článek komentářů (0)

Dětská šikana. Co proti ní dělat?

Dětská šikana. Co proti ní dělat?
Ač je to smutné a někdy až neuvěřitelné, bývá šikana často neoddělitelnou součástí dětského kolektivu. Z televizního zpravodajství i z novinových článků určitě znáte desítky případů, kdy takové zacházení dospělo až do smutného konce. Zároveň ale existují desítky až stovky případů, kdy se na šikanu nepřijde a není řešena. Šikanou postižené děti se tak dále trápí a uzavírají do sebe. Jak zjistíte, že ve vašem okolí probíhá dětské šikanování? Jak se zachovat, pokud tímto chováním vrstevníků trpí zrovna vaše dítě?
celý článek komentářů (1)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.