Na jaké odškodnění má právo poškozený u dopravní nehody, kterou nezavinil?

Účastník dopravní nehody, který ji nezavinil, může utrpět věcnou škodu nebo zranění. Víte, z jakého titulu může v takovém případě žádat odškodnění?

celý článek komentářů (0)

Nařízené setkání s mediátorem a mediace: víte, kolik stojí?

Mediace symbolizuje mimosoudní způsob řešení sporů, který se těší čím dál větší oblibě. Rozlišovat je přitom třeba takzvané nařízené setkání s mediátorem a mediaci. Zjistěte, jak obě tato jednání vychází cenově.

celý článek komentářů (0)

Pojištění bydlení je výhodnější s doplňky. Jak a co sjednat?

Pojištění bydlení je výhodnější s doplňky. Jak a co sjednat?

Že stále ještě nechráníte vlastní bydlení efektní pojistkou? Děláte obrovskou chybu, která může mít katastrofický scénář, který vás dovede až na samotné dno. Když přijde pohroma a zničí váš majetek, bez pojistky budete muset vše hradit ze svého. Máte třeba i několik set tisíc na novou střechu? Bude vám jedno utratit desítky tisíc za nový nábytek? Ne? Tak není nad čím váhat, jednejte a získejte jistotu, že o vás bude i v těch nejhorších chvílích postaráno.

celý článek komentářů (0)

Školní pomůcky a jak se měnilo vybavení v průběhu let

Každý alespoň jednou za čas zavzpomíná na svá studentská léta. Věděli jste ale, jak moc se změnily školní potřeby a pomůcky pro školáky? Nebo třeba s čím chodili do školy naši rodiče či dokonce prarodiče?

celý článek komentářů (0)

Mediační vs. soudní jednání: v čem přesně spočívají rozdíly?

Mediace i soudní jednání určitým způsobem pomáhají v řešení konfliktů mezi zúčastněnými stranami. Jejich průběh i princip se však v mnohém odlišuje. V tomto článku vám prozradíme 3 zásadní rozdíly.

celý článek komentářů (0)

Principy mediace jsou využitelné v každodenním životě. Osvojte si je i vy

Principy mediace využijí všichni, kteří se v každodenním životě setkávají s lidmi a kteří čas od času zažívají konfliktní situace. Ať už se jedná o drobné nesoulady nebo vyhrocené boje, mediace vám pomůže z nich vybruslit. 

celý článek komentářů (0)

5 vánočních dárků pro ženu

Chcete překvapit ženu a darovat jí luxusní dárek, na který jen tak nezapomene? Podívejte se na tipy a rady, jak vybrat originální dárek a připravit pod vánočním stromečkem opravdu příjemné překvapení. Věřte, že každá žena se ráda líbí, pokud tedy půjdete touto cestou, rozhodně nemůžete udělat chybu.

celý článek komentářů (0)

Dohodli jste se s manželem na výživném?

Dohoda o výživném nemusí být vždy nejlepším řešením.

Upravujete s manželem poměry k nezletilému dítěti nebo nezletilým dětem? Pak se nevyhnete otázce určení výše výživného. Výše výživného bývá mezi rodiči častým jablkem svárů a rozhodování soudu o výživném může dobu opatrovnického řízení značně prodloužit. Jde to ale i jinak – pokud rodiče naleznou na výši výživného shodu, pak také o výživném na nezletilé dítě mohou rodiče uzavřít dohodu. Jaké má taková dohoda podmínky?

celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.